Czym się kierować wybierając torbę dla psa?

Pomimo tego, iż branża psich hoteli rozkwita, wciąż bardzo wiele osób decyduje się zabrać na wyjazd swojego pupila. Nic dziwnego, gdyż wielu z nas traktuje zwierzę jak pełnoprawnego członka rodziny. W przypadku każdej podróży samochodem ze swoim pupilem, niezbędne jest jego odpowiednie zabezpieczenie. Pasy samochodowe są dostosowane do ludzi, przez co zapięcie nimi zwierzaka może być trudne.

Bezpieczeństwo w podróży

Torba dla psa czy transporter dla kota są stosowane przede przenoszenia zwierząt. Najczęściej stosujemy tego typu transportery, kiedy nadszedł czas wizyty u weterynarza. Nie jest to jednak jedyna okazja do skorzystania z tego typu nosidełka. Zwierzęta są narażone na większe obrażenia podczas kolizji samochodowej, gdyż budowa samochodu nie jest do nich przystosowana.

Z tego powodu warto zainwestować w odpowiedni transporter. Odpowiednio skonstruowany pozwala na zamocowanie go na siedzeniach samochodu i odpowiednie zapięcie pasami. Dobrze zabezpieczony transporter, będzie dobrze chronił zwierzę przed możliwymi skutkami kolizji czy wypadku. Istnieje kilka typów transporterów, jakie są ich zastosowania?

Wybór zależny od przeznaczenia

Istnieją dwa główne czynniki, którymi należy się kierować podczas wyboru odpowiedniego transportera. Są to gabaryty zwierzaka oraz przeznaczenie nosidełka. Jeżeli nosidełko dla psa ma być stosowane do przewożenia pupila samochodem, jak wspomniano wcześniej, najlepiej sprawdzą się transportery z tworzywa sztucznego. Są one dość wytrzymałe, dlatego raz kupiony może posłużyć przez dłuższy czas, o ile zwierzak z niego nie wyrośnie.

Można wyróżnić również lżejsze transportery, które co prawda nie są najlepsze do samochodowych wycieczek. Torba dla psa z materiału jest bardzo dobrym rozwiązaniem, kiedy temperatura na zewnątrz jest wysoka. Taka torba jest lekka i przewiewna, co nie będzie męczące zarówno dla zwierzaka jak i właściciela. Wiele osób decyduje się również na wózki dla zwierząt. Są one często wykonane z przewiewnej siatki, przez co pupil nie będzie odczuwał dyskomfortu z powodu temperatura i sprawdzą się dobrze, jeżeli zwierzak jest dość ciężki.

Wybór odpowiedniego transportera jest dedykowany takimi czynnikami jak gabaryty zwierzęcia oraz przeznaczenie nosidełka. Osoby chcące podróżować samochodem ze swoim zwierzakiem, powinny mierzyć w coś wytrzymałego w stylu plastikowego transportera. Ci, którzy nie potrzebują wytrzymałego nosidełka, lecz lekkiego, mogą spróbować wykorzystać torby wykonane z materiału lub wózki, które można ciągnąć za sobą.

Artykuł powstał we współpracy z Lile Tink