Komfortowe podróżowanie z psem

podroz-z-psemNadchodzi czas wakacji, a to doskonały moment na podróżowanie. Wiele osób zabiera dziś na rozmaite wyjazdy swoje czworonogi – zwłaszcza, że podróżowanie z psem staje się coraz łatwiejsze, a także nikogo już nie dziwi. Warto jednak zadbać o to, aby pies czuł się podczas wojaży komfortowo i był zabezpieczony na każdą sytuację.

Właściwy sposób podróżowania z psem i zapewnienie sobie wszystkich niezbędnych akcesoriów, które uczynią podróże wygodnymi, to podstawy udanego urlopu. Z tego powodu przedstawiamy krótkie zestawie rzeczy, o których zdecydowanie należy pamiętać, jeśli na wyjazd zabieramy ze sobą czworonoga.

Bezpieczeństwo w podróży

pies-w-podrozyZazwyczaj z psem podróżujemy pociągami albo własnym samochodem. W tym pierwszym przypadku dobrze jest pamiętać o wygodnej smyczy i kagańcu, który często jest w podróżach wymagany przez prawo. Dobrze jest również zabrać dla psa niewielki koc, na którym będzie mógł się położyć w taki sposób, aby nie przeszkadzać współtowarzyszom. Z kolei w samochodzie pies powinien podróżować w specjalnych szelkach zapiętych do pasa z końcówką odpowiednią do wpięcia w samochodzie. To sprawi, że będzie się on czuł komfortowo, ale również w razie wypadku istnieje większa szansa, że i jemu, i ludziom nic się nie stanie. W takiej sytuacji dobrze jest zainwestować w specjalną matę samochodową, która zabezpieczy tapicerkę przed zabrudzeniami i sierścią. Jeśli mamy sporo miejsca w bagażniku, możemy kupić specjalne klatki transportowe, zwłaszcza dla większych psów. Są one najbezpieczniejszym, a dla wielu czworonogów również najwygodniejszym sposobem transportu. Trzeba tylko wcześniej przyzwyczaić do nich psa.

Miski na pokarm i wodę

Bardzo istotne jest zabranie ze sobą misek na pokarm, a szczególnie – na wodę. Niestety, standardowe miski często są po prostu niewygodne i zajmują dużo miejsca; z tego powodu lepiej jest zainwestować w specjalne miski podróżne jak np. takie: www.keko.pl/pol_m_Psy_Transport-zwierzat_Miski-i-poidla-podrozne-367.html. Tutaj mamy kilka rozwiązań. Jeśli zależy nam na tym, aby pod ręką mieć tylko wodę, to świetnie sprawdzą się bidony turystyczne z wbudowanymi miskami. Butelka po przekręceniu nalewa wody do specjalnej, przymocowanej do niej miski, dzięki czemu pies może napić się szybko i wygodnie. Wygodną opcją jest wybór miski podróżnej z bezpiecznego silikonu, która składa się zupełnie na płasko – w ten sposób zajmuje mało miejsca, a pies może napić się praktycznej w każdej chwili. Mniej kosztowną alternatywą jest miska z poliestru, który nie przepuszcza wody. Z tego samego materiału można wybrać wygodny, składany zestaw dwóch misek – na jedzenie oraz wodę. To świetny wybór, jeśli planujemy przez dłuższy czas mieszkać w warunkach polowych, np. na kempingu.