Pies potrzebuje transportera w podróży

Psy lubią ukryć się w osłoniętym miejscu i odpoczywać w zakamarkach, w których czują się bezpiecznie. W domu, w którym przebywa na co dzień, bezpiecznym azylem pupila może być wolna przestrzeń za meblami lub pod nimi. W podróży bezpiecznym schronieniem jest kontener.

Dlaczego bezpiecznie?

Poczucie bezpieczeństwa psa przewożonego w transporterze bierze się z tego, ze zwierzę odizolowane jest od obcych i nieprzyjaznych mu bodźców zewnętrznych. Sama podróż jest dla pupila sytuacją stresową. Nie ma potrzeby dodawać mu kolejnych powodów do lęku.

Inną kwestią jest realne zwiększenie bezpieczeństwa psa. Transporter przewożony w samochodzie można przypiąć pasami, dzięki czemu zwierzę będzie miało zapewnioną stabilność np. w sytuacji nagłego hamowania. Aktywnym czworonogom przewożenie ich w kontenerze zabiera możliwość swobodnego poruszania się po samochodzie. To natomiast zwiększa bezpieczeństwo wszystkich podróżnych.

Torba do transportu

Wśród rodzajów transporterów dostępnych na rynku można spotkać torby. To dobre rozwiązanie dla małych psów. Przydają się nie tylko do zabezpieczenia czworonoga na czas podróży. W codziennym życiu z czworonogiem nie brakuje okazji, by docenić ten gadżet.

Torba dla psa może okazać się przydatna, gdy zwierzę zmęczy się podczas spaceru, a opiekun nie ma czasu na odpoczynek. Warto zabrać ją ze sobą również w przypadku, gdy trasa spaceru przebiega przez ruchliwe chodniki. W tłumie łatwo o przypadkowe nadepnięcie na małego pieska. Sam pies w tłumie ludzi nie czuje się komfortowo. Przenoszony w torbie ma możliwość ukrycia się przed nim.

Jaką torbę wybrać?

Podstawowym kryterium przy wyborze torby dla psa jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Zwierzę musi czuć się w niej bezpiecznie i komfortowo. Torba dla psa powinna zapewnić mu możliwość swobodnego leżenia, stania i obracania się.

Warto pamiętać, że zbyt duży kontener nie będzie dobrym rozwiązaniem. Im więcej wolnej przestrzeni, tym trudniej zapewnić zwierzęciu stabilność. Torba dla psa, w której ten będzie miał dużo miejsca, zachęci go do szalonej zabawy. To natomiast może niekorzystnie odbić się na kondycji kontenera.

Kupując torbę dla psa warto zwrócić uwagę na solidność jej wykonania. Musi ona mieć mocne szwy i materiał, który nie podda się łatwo psim zębom i pazurom. Dobrze, jeśli przy okazji nie będzie on sprawiał problemów przy praniu. Od indywidualnych upodobań właściciela zależy, czy zdecyduje się na torbę dla psa, którą można przewiesić przez ramię, nosić na plecach czy też ciągnąć za sobą na kółkach.

Artykuł powstał we współpracy z Lile Tink