Psie smakołyki, czyli jakie przysmaki dla psa są najlepsze?

Kochasz swojego czworonoga i najchętniej przychyliłabyś mu nieba. Wiesz jednak dobrze, że nie wolno CI nabierać się na jego słodkie oczęta, gdy błaga o kawałek ciasta czy czekolady z Twojego talerza. Szczególnie ta ostatnia mogłaby mu mocno zaszkodzić, dlatego trzymaj ją od niego z daleka! Jeśli chcesz sprawić odrobinę przyjemności swojemu pupilowi, zapoznaj się z naszym najnowszym materiałem, dowiesz się, jakie przysmaki dla psa będą dla niego najlepszym rozwiązaniem.

najlepsze-przysmaki-dla-psa

Rodzaje przekąsek dla psa

Pułki w sklepach zoologicznych uginają się wręcz do nadmiaru towaru. Nic dziwnego – konkurencja jest coraz większa, dlatego właśnie producenci karmy dla zwierząt prześcigają się w coraz to nowych pomysłach na przysmaki dla psa. Wśród szerokiej oferty znajdziemy już nie tylko kości, psie ciasteczka pełne wartościowego mięsa (drób, wieprzowina, wołowina, jagnięcina, czy nawet ryba taka jak łosoś), lecz również niekonwencjonalne słodkości, przypominające te ludzkie, a więc czekoladę! Z tą jednak różnicą, że jedynym łączącym elementem z tego rodzaju psim smakołykiem jest nazwa, skład różni się diametralne. Czekolada dla psów zawiera bowiem, zamiast tłuszczu kakaowego, wyłącznie tłuszcze zwierzęce i roślinne, które uzupełnione są białkiem i innymi wartościowymi składnikami odżywczymi, pożądanymi w diecie Twojego pupila.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jeśli zdecydujesz się już na zakup smakołyku dla swojego psa pamiętaj o tym, że nie tylko skład się liczy (jeśli Twój pies jest na coś uczulony – zachowaj ostrożność i czytaj skład), ale również wielkość i twardość! To dwa wyznaczniki, o których właściciele psów bardzo często zapominają. Nie każda przekąska nadaje się bowiem dla małego psiaka. Kupując przysmak dla malucha musisz zwrócić uwagę na to, czy jest on wystarczająco mały i miękki – pyszczki juniorów nie są przecież przyzwyczajone jeszcze do gryzienia niczego twardego, podobnie jak szczęki psów starszych. Psom większych ras, które są w sile wieku bez obaw możesz podawać większe przysmaki.

Jak i kiedy podawać smakołyki?

Podobnie jak ze słodyczami u ludzi, również częste jedzenie przysmaków nie pływa korzystnie na wagę Twojego zwierzaka. Musisz więc pamiętać, by tego rodzaju przyjemności zachować dla psa na tak zwane specjalne okazje, a więc moment, gdy sobie zasłuży dobrym zachowaniem lub nauką nowej sztuczki. Co więcej, to właśnie podczas treningów przysmaki dla psa zdają egzamin najlepiej. Nic jednak nie zastąpi twojemu psu dobrze zbilansowanej diety i 2-3 pełnowartościowych posiłków dziennie. Zachowaj więc zdrowy umiar, a wszystko będzie dobrze!