Psie zakupy – co się przyda dla nowego domownika?

Zanim do naszego domu przybędzie nowy pies (chyba że pojawił się nagle i sam u nas zamieszkał) musimy przygotować wyprawkę. Po produkty dla psa warto wybrać się do sklepu zoologicznego, w którym sprzedawcy są odpowiednio przeszkoleni. Warto też wiedzieć, jak duży będzie to pies, bo zbyt mały kaganiec czy zbyt cienka smycz mogą okazać się nieudanym zakupem. Oczywiście w sklepach jest olbrzymi wybór przeróżnych produktów z różnych półek cenowych, dlatego też trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie kupować wszystkiego co wpadnie nam w oko.

pies-maly

Podstawowe wyposażenie każdego psa

Każdy pies potrzebuje obroży, smyczy, kagańca, misek na jedzenie i picie, legowiska. To takie standardowe wyposażenie każdego psiaka, nawet takiego, który będzie mieszkał na podwórku. Pies podwórkowy także czasami musi być zaprowadzony do weterynarza albo na spacer poza ogródek. Wszystkie powyższe produkty trzeba dobrać odpowiednio do wieku i wielkości psa. Dla czworonoga, który przebywa na podwórku zamiast legowiska należy kupić budę. Te najczęściej sprzedawane są w marketach budowlanych. Buda musi być przestronna, ciepła i łatwa do czyszczenia. Warto także zaopatrzyć się w szampon do kąpieli, szczotkę do czesania, krople lub obroże zapobiegające zapchleniu i oczywiście w odpowiednie ilości karmy.

Gryzaki i smakołyki

Psy także potrzebują zabawek. Zwłaszcza szczeniaki, które chętnie gryzą wszystko, co wpadnie im w zęby. I najczęściej niestety są to buty, akcesoria skórzane, a nawet meble i drzwi. Pies więc od początku musi być skłaniany do gryzienia tylko zabawek. Świetnie w przypadku takich gryzących wszystko psów sprawdzają się zabawki z przysmakami. Do zabawki należy wrzucić chrupką karmę, a zadaniem psa jest takie turlanie i gryzienie zabawki, by smakołyki wypadały. To zabawa na wiele godzin.