Specjalistyczne karmy Trovet

Zwierzęta, podobnie jak i ludzie, narażone są na wiele różnych schorzeń. Pośród nich znaleźć można również choroby przewlekłe, które w pewien sposób negatywnie wpływają na cały komfort życia zwierzaka, powodując, że wymaga on również odpowiedniego żywienia. Z tego powodu marka Trovet przygotowała specjalistyczne karmy weterynaryjne, stworzone z myślą o chorych psach i kotach.
Każdy właściciel dba o to, aby jego czworonożni podopieczni dostawali jak najlepsze pożywienie, skomponowane idealnie do ich potrzeb. Właściwe żywienie we współczesnym świecie postrzegane jest jako element odpowiedniej terapii, niezbędny, gdy chodzi o szybki powrót do zdrowia zwierzaka. Karmy weterynaryjne Trovet to rozwiązania dedykowane zwierzętom z konkretnymi problemami.

piesek

O marce Trovet

Trovet jest marką wywodzącą się z Holandii, gdzie powstała w późnych latach 80. XX wieku. Istotną kwestią jest to, że karmy weterynaryjne Trovet były pierwszymi powstającymi tam produktami, które wraz z upływem lat są udoskonalane. Wszystkie produkty powstawały jako wynik wspólnych wysiłków naukowców i lekarzy weterynarii, stosujących żywienie specjalistyczne również w swoich praktykach. To na bazie ich sugestii proponowane są nowe rozwiązania, wciąż udoskonalane dla uzyskania najlepszych efektów żywienia, pozwalających zwierzętom szybko odzyskać komfort w trakcie choroby oraz doprowadzić do wyleczenia.

Cel karm weterynaryjnych Trovet

Jak można przypuszczać, karmy zalecane przez weterynarzy stosuje się w przypadku, gdy zwierzę cierpi na konkretne schorzenie – ale nie tylko. W dużej mierze niektóre formuły mogą również zapobiegać dalszemu rozwojowi choroby albo w ogóle służyć za profilaktykę, np. po zabiegach. Dotyczy to zwłaszcza formuł uznanych za częściowo bytowe, np. tych działających zapobiegawczo na powstawanie kamienia nazębnego czy ułatwiających trawienie składników u psów dorosłych.

pies

Specjalistyczne żywienie

Karmy weterynaryjne Trovet stworzone są pod kątem konkretnych schorzeń, na które cierpieć mogą zwierzęta domowe. Dostępne są w pierwszej kolejności, prócz karm wspomnianych wyżej, również pokarmy hipoalergiczne opierające się m.in. na koninie, jagnięcinie, króliku, przepiórce czy strusiu. Stworzona została również wysokojakościowa karma wegetariańska, do stosowania u psów ze skrajną reakcją na pokarmy pochodzenia zwierzęcego, a także podczas wdrażania diety eliminacyjnej. Prócz tego, karmy weterynaryjne Trovet to również produkty z obniżoną kalorycznością, wspomagające funkcjonowanie układu ruchowego, a także zalecane przy kamicy nerkowej, cukrzycy, atopii czy po poważnych zabiegach chirurgicznych.