Suplementacja diety psów – czy warto?

Większość psów to łakomczuchy i  dzięki temu nie mamy problemu, by dostarczyć im ważnych składników odżywczych. Mimo tego na rynku powodzeniem cieszą się suplementy diety i witaminy dla psa. Dlaczego i w jakich sytuacjach powinno się podawać je psu?

Psie wymagania żywieniowe

Psi organizm ma specjalne wymagania dotyczące pobieranych z posiłku ilości węglowodanów, białka i tłuszczów. Oprócz tego nasi pupile aby zachować zdrowie potrzebują także mikroelementów, makroelementów i witamin. Jeśli stawiamy na sprawdzoną i starannie opracowaną karmę, zwykle to zapotrzebowanie zostaje zaspokojone. Jednak należy pamiętać, że każdy psi organizm jest specyficzny, dlatego niekiedy stosowanie suplementów staje się koniecznością.

Kiedy szczególnie warto stosować witaminy dla psa?

Witaminy dla psa i suplementy wzbogacające dietę podajemy naszym pupilom przede wszystkim w konkretnych okresach życia. Pierwszy z nich jest wiek szczenięcy, kiedy rosnący organizm charakteryzuje się wyższymi i ścisłe sprecyzowanymi potrzebami. Obok specjalnej karmy dla szczeniąt, warto zapewnić naszemu pupilowi także suplementację wzbogacająca dietę o to, czego akurat potrzebuje. Podobnie dzieje się tak w przypadku suczek w ciąży i karmiących szczenięta. Z naturalnych powodów zapotrzebowanie na cenne składniki jest w ich przypadku wyższe. Zdarza się także, że psom przydaje się dodatkowa suplementacja w postaci witamin i mikroelementów na starość, gdy ich organizm zmaga się z dolegliwościami.

Suplementy dla psa o konkretnym  przeznaczeniu

Osobną grupę suplementów i witamin dla psa stanowią te, związane z dolegliwościami. W przypadku dolegliwości pokarmowych lub problemów z nerkami, suplementy będą wskazane do stosowania obok specjalistycznej karmy. Jeszcze inne preparaty pomagają rozwiązywać problemy demagogiczne czy częste u niektórych ras kłopoty ze stawami. Suplementy i witaminy dla psa wpływają także na stan sierści i uzębienia. Podając je psu z pewnością mu nie zaszkodzimy, a istnieje szansa, że bardzo wspomożemy jego organizm.