Zwiedzanie Wrocławia z psem

Wrocław jest jednym z większych miast w naszym kraju. Jest stolicą Dolnego Śląska i jednym z częściej wybieranych miast przez turystów. Jest piękny, jego architektura jest wyjątkowa, posiada bardzo wiele atrakcji turystycznych, rozrywkowych i kulturowych. To sprawia, że nie tylko Polacy chętnie odwiedzają to miasta, ale także i ludzie z całego świata.

Wybierając się na urlop do Wrocławia, nie musimy się martwić co zrobić z naszym ukochanym czworonogiem. Miasto to można na spokojnie zwiedzić z psem, dodatkowo we Wrocławiu jest kilka miejsc, które są bardzo przyjazne naszym pupilom.

Zwiedzanie Wrocławia z psem

Sam w sobie Wrocław jest przepięknym miastem. Jego architektura robi wrażenie chyba na każdym, więc przemierzanie uliczek i zakamarków razem z psem to najlepszy pomysł na zwiedzenie tego miasta. Można udać się szlakiem Krasnali Wrocławskich i w ten właśnie sposób zobaczyć jak najwięcej atrakcji.
Ostatnimi czasy kilka muzeów i galerii handlowych pozwoliło na wprowadzanie zwierząt do środka. Przykładowo Muzeum Architektury otworzyło swoje drzwi dla czworonogów. Wiąże się z tym ciekawa historia. Pracownicy placówki znaleźli pod drzwiami małego szczeniaka, który mieszkał w muzeum przez dwa tygodnie. Nadali mu nawet imię – Kustosz. Mimo tego, że psiak znalazł stały i kochający dom, władze muzeum postanowiły, że miejsce to będzie przyjazne dla wszystkich zwierząt, nie tylko psów, ale i kotów czy żółwi. Jedynym warunkiem jest posiadanie książeczki szczepień pupila. Jest to niezbędne w razie jakiegoś niespodziewanego wypadku, poza tym zapewnia to komfort wszystkim zwiedzającym, nawet tym, którzy nie posiadają żadnego czworonoga.
Dodatkowo we Wrocławiu istnieje kilka miejsc stworzonych specjalnie dla psów. Jednym z nich jest plac zabaw dla psów w Parku Grabiszyńskim. Znajduje się tam cały szereg przyrządów, które umilą czas zarówno właścicielowi jak i psu. Można tam skorzystać z tunelów, przeszkód zrobionych z opon lub palisadowych.
Istnieje jeszcze kilka innych, podobnych miejsc – wybieg dla psów w Parku Tołpy, plac zabaw dla psów na górce Słowiańskiej czy park dla psów “Psia Łąka”. Każde z tych miejsc jest idealnie przystosowane do spędzania czasu ze swoim pupilem. Pozwala na interaktywną zabawę z psem, która pozwoli się zrelaksować między zwiedzaniem miasta.

Restauracja dla właściciela i dla psa

Zapewne do wielu restauracji we Wrocławiu można wejść ze swoim czworonogiem, jednak nie w każdej jest to mile widziane. Istnieje jednak pewna restauracja, mianowicie La Habana, która w swojej ofercie posiada menu nie tylko dla właściciela, ale i dla psa. Zwierzęta są tam bardzo mile widziane i mają dostosowane do swoich potrzeb menu, które oczywiście wybiera właściciel.

Apartament dla każdego

Będąc we Wrocławiu ze swoim pupilem, nie trzeba się martwić o to, gdzie znajdzie się nocleg, w którym będzie bezproblemowo mógł przebywać też pies. Obecnie jest tak wiele apartamentów we wrocławiu, które nie mają z tym żadnego problemu. Na pewno uda się znaleźć tego typu lokum w samym centrum Wrocławia!

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez wielką Anastazje Sikorowską, fankę psów, mieszkankę Wrocławia Natalię z Kings Apartment.